Forum

pípak na lietadlo
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

pípak na lietadlo

3 Príspevky
2 Užívatelia
0 Likes
4,035 Zobrazenia
(@jozefs)
Príspevky: 14
Active Member
Topic starter
 

Riešim pípak na lietadlo, pre prípad ak by mi spadlo daleko odomna do vysokej trávy aby som ho lahšie mohol nájsť.
nechcem ho kupovať a preto hľadám spôsob ako si ho vyrobiť.
moja predstava je zatial po konzultáciii s Trembuckou nasledovná.
mám mini piezo reproduktor ktorý má dva vývody červený a čierny, po pripojení 4 tužkových bateriek vydáva prenikavý zvuk, ktorý vyhovuje...
mám stare mini servičko so strhanými prevodmi, ktoré nezoženiem, pretože to servo je z číny a nemá označenie, ale funguje elektronika, ktorú sa snažím na tento účel použiť,ďalej
mám 6kanál prijmač a na ňom volný jeden kanál povedzme AUX2, na ktorý priradím na mojej vysielačke prepínač.
a moja otázka znie: viem na vystup z elektroniky serva, ktorý tvorý červený a čierny káblik, ktoré pôvodne išli na motorček serva, môžem na nich priamo pripojiť pípak? netreba tam nejaký kondenzátorček, prípadne odpor? nemá niekto také niečo už preskúmané?

ďakujem vopred za podnetné návrhy a pripomienky...
verím, že táto užitočná vecička, v čase keď miestami tráva dosahuje úctihodnej výšky, pomôže aj ostatným kolegom - modelárom!!!

 
Publikované : 17/06/2010 12:04 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

Mám návod na jednosmerný regulátor z elektroniky serva. Namiesto motora je možné pripojiť piezoelektrický menič, ale asi bude potrebné ešte aj prispôsobiť napätie pre piezo menič, lebo tento tzv. regulátor dáva plné napätie z akumulátora (znížené o úbytok napätia na spínacom tranzistore). Taktiež by bolo asi vhodné ešte paralelne k piezo meniču pripojiť elektrolytický kondenzátor, lebo výstup z regulátora sú vlastne impulzy. Kondenzátor by tieto impulzy vyfiltroval a "urobil by z nich jednosmerné napätie". Taktiež mám z webu stiahnutý návod na vyhľadávací pípak do modelu.
všetko je tu

 
Publikované : 17/06/2010 3:40 pm
(@jozefs)
Príspevky: 14
Active Member
Topic starter
 

Konečne som narazil na odborníka, znalého problematiky,....a tu je výsledok!

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... ed_Switch_

 
Publikované : 24/06/2010 7:12 pm
Zdieľať: