O nás

Všetko sa to začalo v roku 2008.

Dôvodom vzniku nášho občianskeho združenia RC Letka Košice bola radosť z lietania a radosť z modelárstva RC lietadiel a vrtuľníkov. Modelárstvo a letectvo, ktoré k sebe neodmysliteľne patria, sme začali rozvíjať  v amatérskej aj neskôr aj v športovej činnosti.

Čomu sa v RC Letka Košice venujeme

  • Podporujeme začínajúcich modelárov
  • Organizujeme letecko-modelárske súťaže
  • Vyučujeme pilotáže rádiom ovládaných modelov vrtuľníkov a lietadiel
  • Dohliadame na pravidlá bezpečnosti pri letecko- modelárskych aktivitách
  • Chránime životné prostredie
  • Podieľame sa na vývoji aplikácií pre modelárstvo a letectvo
  • Zúčastňujeme sa propagačných akcií
  • Spolupracujeme s ďalšími letecko-modelárskymi združeniami
  • Spolupracujeme s Leteckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach
  • Pravidelne aktualizujeme našu web stránku www.rcletkakosice.sk publikovaním aktualít a video a foto dokumentácie z našej činnosti

Stali sme sa správcami letiska Rozhanovce

V roku 2009 sme sa stali správcami letiska Rozhanovce, ktoré je naším domovským letiskom. Urobili sme veľa rekonštrukčných prác, zorganizovali niekoľko upratovacích brigád, osadili rampu, aby sme si vytvorili vhodné podmienky pre našu veľkú záľubu, lietanie s RC modelmi lietadiel a vrtuľníkov, ktorá sa nám všetkým rýchlo dostala pod kožu.

Ako sme prišli k Meteostanici

Keďže letisko už máme a máme aj kde lietať, naše služby sme v lete, v roku 2010 ešte zdokonalili o Meteostanicu.  Je umiestnená na letisku v Rozhanovciach pri neďalekej  čističke odpadových vôd. Meteostanica bola veľkým snom nášho člena Doda Kešeláka, ktorý sa postaral o celú jej realizáciu.

Výhody Meteostanice

Počasie na letisku sa občas zásadne líši od počasia v meste. Meteostanica na letisku nám prináša presný prehľad o počasí. Už nemusíme chodiť na letisko zbytočne a čakať, kedy prestane fúkať a pršať, aby sme si mohli zalietať. Pred každým rozhodnutím, či ideme lietať, si v prvom rade skontrolujeme cez našu web stránku počasie na letisku Rozhanovce. Meteostanica nám tak prináša nielen presné počasie, ale aj výraznú úsporu času a nákladov na cestovné. Ak si chceš aj Ty zalietať, klikni na “Počasie na letisku Rozhanovce.”

Spolupráca s Leteckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach

Letecké RC modely majú zvláštne čaro. Majú veľa spoločného s reálnymi lietadlami. Každý modelár a pilot RC modelov sa stretáva s nutnosťou rozširovať si svoje obzory vo viacerých oblastiach. Práca s drevom, laminátom, kovmi, či elektronikou. Vzdelávanie sa v oblasti aerodynamiky, meteorológie aj samotnej pilotáže modelov. Letecké modely sú celkom určite správnou cestou ako sa prepracovať k skutočným lietadlám a vrtuľníkom. Zručnosti nadobudnuté v tomto hobby vám zaručene uľahčia vstup do sveta povolaní ako letecký technik, letecký inžinier alebo pilot, ktoré sa študujú na Leteckej fakulte v Košiciach.