Forum

Rezonancia v MPX Ea...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Rezonancia v MPX EasyCub

9 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
7,029 Zobrazenia
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Túto tému som diskutoval aj na českom fóre, tam sú aj obrázky a video. Aby som to tu nepísal znova, tak si prečítajte túto tému:
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=26182
Fakt si s tým neviem pomôcť, kúpil som aj 9x6 APCčka vrtule. Rezonuje to stále, prídem za hocikým, kto mi s tým dokáže pomôcť.

 
Publikované : 25/02/2010 9:37 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Vzhľadom na fakt, že v Košiciach nemám potrebné vybavenie (zverák a pod), bol by som rád, ak by sa na ten motor niekto pozrel odborným okom a vyskúšal ho.

 
Publikované : 25/02/2010 11:53 pm
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
 

Vzhľadom na fakt, že v Košiciach nemám potrebné vybavenie (zverák a pod), bol by som rád, ak by sa na ten motor niekto pozrel odborným okom a vyskúšal ho.

ahoj,celkom sranda - ku mne možeš prisť v pohode hocikedy, no za odborníka sa nepasujem :lol: nevadí? :o

 
Publikované : 25/02/2010 11:58 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Tak sa dohodnime aspoň deň a približnú hodinu. Zajtra je piatok, môžeš tak ku večeru? cca 18-19:00?

 
Publikované : 26/02/2010 12:17 am
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

prečítal som si všetky príspevky v tomto a aj spomínanom fóre. Môj názor je ten, že najpravdepodobnejšou príčinou je pružnosť motorovej priečky (firevall). Ako bolo vo fóre spomenuté, nová priečka by to mohla napraviť. Neboj sa ju nahradiť preglejkou, tá určite bude menej pružiť. A navyše by som odporučil ešte pridať kolmo na motorovú priečku nosníky. Buď uhlíkové tyčky (ale tie tenké okolo 2 mm trošku pružia) alebo smrekový nosník. Vlepiť ich po dĺžke trupu do jeho vnútornej časti a prilepiť purexom. Po tejto úprave by sa prípadné pokusy o rezonanciu rozviedli hlbšie do trupu a výsledok by mohol byť uspokojujúci. Tie doterajšie vibrácie môžu byť aj zosilnené pružnosťou materiálu trupu. Preto tie nosníky. Ako už bolo predtým napísané, je vhodné postupovať vylučovacou metódou. Samotný motor vibrovať nebude, lebo rotor má malý priemer. Teraz ma napadlo, či si skúsil vôľu osky v ložiskách. Podľa videa na českom fóre v tamtom modeli kmitalo celé uloženie motora aj s priečkou. U teba mohlo kmitať pripevnenie motora skrutkami len v jednej osi - len dve skrutky.
Zaver: nová priečka s dostatočnou tuhosťou a pevné pripevnenie motora ku nej. Daj vedieť ako si dopadol.
MS

 
Publikované : 26/02/2010 9:29 am
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
 

Tak sa dohodnime aspoň deň a približnú hodinu. Zajtra je piatok, môžeš tak ku večeru? cca 18-19:00?

ahoj o 19 tej by to šlo...

 
Publikované : 26/02/2010 4:04 pm
(@ejumbo)
Príspevky: 2
New Member Člen klubu
 

Mal som podobny motor a ten mi robil to iste bol nevyvazeny .A podla toho co pises aj co som videl video a pokial to robi aj s inymi vrtulami to bude urcite motor. Mozno to bude mat mensie vibracie ak tam das velmi lahku vrtulu typu GWS ale HD . Alebo pouzi dvoj clanok (ak je tam 3-oj) s vacsou vrtulou aby to malo mensie otacky a neslo na tie kriticke a si za vodou.

 
Publikované : 27/02/2010 11:36 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Už som objednal iný motor, s týmto sa nebudem naťahovať.

 
Publikované : 28/02/2010 12:52 am
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
 

Už som objednal iný motor, s týmto sa nebudem naťahovať.

jednoznačne, na tej hriadeli to je vidno a keď nám na 6mm preglejkovej prepážke vibroval, tak nie je o čom...mám od Maroša hriadel robenú, možeš skusiť, čo to spraví...

 
Publikované : 28/02/2010 11:09 am
Zdieľať: