Forum

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Mustang

9 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
6,305 Zobrazenia
(@smarek)
Príspevky: 58
Trusted Member
Topic starter
 

Ahojte
Mam Mustang Flying Legends ARF http://www.rcmodel.sk/obchod/action/pro ... 1347.xhtml a nejde nám ho zalietať.
Po vypustení ho stále ťahá po krídle do ľava.Neviete čo to môže byť.

 
Publikované : 10/05/2009 9:54 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

Ahojte
Mam Mustang Flying Legends ARF http://www.rcmodel.sk/obchod/action/pro ... 1347.xhtml a nejde nám ho zalietať.
Po vypustení ho stále ťahá po krídle do ľava.Neviete čo to môže byť.

môže byť, že je len zle vyváženy stranovo, alebo máš zlé vyosenie motora...

 
Publikované : 10/05/2009 10:42 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

Stranovo vyváženy je dobre to som overoval, na to zlé vyosenie motora som myslel aj ja skúsim to ešte pozriet.

Zatial dík.

 
Publikované : 11/05/2009 10:29 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

mám cessnu 480 a stále mi láme osky v motore. pri znížení rýchlosti padá v pravotočových otáčkach. model som vyvážil. vymenil som už 11 osku v motore. HELP ME :D

 
Publikované : 07/04/2010 1:06 am
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

mám cessnu 480 a stále mi láme osky v motore. pri znížení rýchlosti padá v pravotočových otáčkach. model som vyvážil. vymenil som už 11 osku v motore. HELP ME :D

Prečo sa oska láme? Je to vždy pádom modelu? Ak áno, v motore problém nie je.

Ako je vyvážený model? Ťažisko musí byť v mieste podľa návodu. Predpokladajme, že áno.

A čo geometria modelu? Nie sú skrútené krídla? (pohľadom z predu, alebo zo zadu)

Počas letu pri pohľade zboku model letí normálne, alebo má snahu stúpať a letí motorom hore? Nie je chvostová časť dajako zdeformovaná? Ak áno, môže byť tým pádom výškovka príliš "natiahnutá" a model letí vlastne len vďaka ťahu motora, ktorý prekonáva tento nedostatok. Pri vypnutí motora model nemá dostatok rýchlosti (zníži sa na pádovú rýchlosť) a padá do vývrtky.

Takže daj dajaké upresňujúce odpovede a potom sa dá dajako poradiť. Skús si na webe nájsť informácie typu"zoradenie (seřazení) modelu, uhol nábehu, uhol nastavenia a pod." na českých stránkach je toho dosť a celkom pekne je to popísané.

 
Publikované : 07/04/2010 11:53 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

Taipan131 keby si mal v profile kontaktnu emailovu adresu, mohol by som to toho poslat via, aby si sa vedel trosku zorientovat v problematike principu nastavenia lietajuceho modelu.

 
Publikované : 08/04/2010 10:33 am
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

mám cessnu 480 a stále mi láme osky v motore. pri znížení rýchlosti padá v pravotočových otáčkach. model som vyvážil. vymenil som už 11 osku v motore. HELP ME :D

mozne priciny
- zla poloha taziska - posunut tazisko dopredu aj za cenu "natiahnutia" vyskovky aspon na vyskusanie
- skrutene kridlo - natocit negativy na kridlach tak aby odtokova hrana na konci kridla bola zdihnuta hore cca 3-4 mm
- pilot - vymenit a potrestat :D :D :D

 
Publikované : 09/04/2010 5:13 pm
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

Ahojte
Mam Mustang Flying Legends ARF http://www.rcmodel.sk/obchod/action/pro ... 1347.xhtml a nejde nám ho zalietať.
Po vypustení ho stále ťahá po krídle do ľava.Neviete čo to môže byť.

pozeral som si stranku predajcu - to ma len 2 serva ? jedno na vyskovku a 1 na kridelka ?
pricina moze byt nesymetria modelu, skrutene kridlo, prave kridelko nizsie ako lave, skrutena vyskovka....
ak sa podari nastupat a vypnut motor tak ho kruti tiez ? alebo len pri plyne ?

 
Publikované : 09/04/2010 5:16 pm
(@jozefs)
Príspevky: 14
Active Member
 

Je to TUTI ťažisko, a síce treba posunúť baterku dopredu,....skúsiť o cca.1cm a do vzduchu s ním,...dnes sme to riešili na lúke prakticky s mustangom od PARKZONE,..a ....podarilo sa ho tak vyvážiť, že letí pekne rovno z vypnutým motorom...doslova plachtí..

LETU ZDAR

 
Publikované : 12/04/2010 11:40 pm
Zdieľať: