Forum

Bacha na konektory
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Bacha na konektory

2 Príspevky
2 Užívatelia
0 Likes
3,682 Zobrazenia
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

Všetci dobre vieme akou životne dôležitou vecou sú 100% kvalitné napájacie vodiče rc vybavenia každého lietajúceho modelu. Pri akomkoľvek, čo i len chvíľkovom rozpojení, studenom spoji, alebo zlomenom vodiči sú následky takmer vždy fatálne. Každý element tohto vedenia je dôležitý. Vodič, konektor aj spájkovaný spoj napr. na LiPol-ke. Chcem sa len podeliť o postreh, ktorý som okúsil na vlastnom modeli pred dvoma rokmi. Na mojom Yakovi som použil 3,5mm pozlátené konektory. Všetko fungovalo, až kým tesne po vzlete neprestal model reagovať na moje povely....Príčina mi bola jasná hneď po otestovaní RC vo vraku modelu. Keď som do rúk chytil konektory, ktoré spájajú AKU a regler mi začal model pípať. A servá stíchli a zastali.Hneď mi to bolo jasné, že pri vibráciách dochádzalo k rozpájaniu a opätovnému spájaniu kontaktov. Vizuálne to vidieť nebolo a ani pocitovo, len niekde vo vnútri to skrátka nebolo dobré. Po oprave modelu som ich nahradil 4 mm konektormi a všetko bolo odvtedy ok. K 3,5- kám som stratil dôveru. Až oveľa neskôr som prišiel na to že existujú 3,5mm konektory rôznych výrobcov a kombináciu napr. čínskeho a "nečínskeho" výrobcu môžeme získať značne nekvalitný spoj. Už som natrafil aj na úplne voľné spojenie. Avšak medzi konektormi toho istého výrobcu je spoľahlivosť 100% - ná . Maličkosť za pár korún vás pripraví o model za niekoľko 100 viek Eur..
prajem koľko vzletov -toľko pristátí.

 
Publikované : 09/05/2009 7:27 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

Priprajam este jeden postrech. Nie je to len o tom, ze pocas letu sa ti rozpoja konektory, ale napiklad pri nabijani, vdaka nekvalitnemu spoju dochadza aj k vyhodnoteniu, ze pack je nabity naplno, a pritom nema ani 1/2 kapacity.

vymena konektorov odstranila "damokolov mec" vysiaci nad baterkami a baterky sa vratili do stavu "pouzivane" kapacita ako nova.

pekny den

:)

 
Publikované : 24/06/2009 3:21 pm
Zdieľať: