Forum

miesta na lietanie
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

miesta na lietanie

12 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
11.6 K Zobrazenia
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Tak som prevetral turistické mapy a aj Google Earth a neďaleko letiska Rozhanovce som našiel asi celkom slušný svah orientovaný SZ. Prístup je z obce Rozhanovce od kostola opačným smerom ako na letisko. Prístupová cesta pre autá je po obecnej ceste a potom po panelovej. Dá sa aj ďalej po lúke, alebo po poli po ujazdenej ceste. Veď sa pozrite na fotku mapy s vyznačeným priestorom a aj pre porovnanie s vrstevnicami z Kavečian. Tento svah má výhodu rovnomerného zvažovania a hlavne je širší než v Kavečanoch (aspoň to tak vyzerá). Osobne som tam ešte nebol, ale radšej raz vidieť, ako 100 x počuť. Ak ma dakto predbehne, tak nech tu dá vedieť ako to tam v skutočnosti vyzerá. Z fotiek to vyzerá na lúku.

 
Publikované : 02/03/2010 4:51 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Ahoj!
Nie je tam už zástavba? ... rodinné domky
Tuším niekde v tej oblasti parcelovali pozemky pred niekoľkými rokmi. Dúfam, že sa mýlim.

 
Publikované : 02/03/2010 8:54 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

fotky z 3.3.2010. Prístupová cesta ešte zaviata snehom (tipujem tak aspoň 2 týždne minimálne), ďalej je to už slušné, ale z panelovej cesty už som sa bál zísť, bolo tam príliš mäkko. Zatiaľ sa tam nestavia a asi ani nejakú dobu nebude, lebo je to dosť ďaleko od dediny. Lepšie fotky som neurobil, až na budúce. Pri panelovej ceste je pole, ale ďalej, na mieste lietania, už je to lúka alebo pasienok. Samotná plocha je až za "stavbou" v ľavo pod tým lesíkom, čo je za "stavbou". Nevidno samotný svah.

 
Publikované : 03/03/2010 3:25 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Takže 10.4.2010 sme sa traja modelári po brigáde na letisku v Rozhanovciach vybrali preskúmať prakticky svah nad obcou Rozhanovce. Sneh sa už roztopil a tak sme sa tam dostali. Autami sme sa dostali až ku vodojemu. Ďalej už to bolo riziko zapadnutia. Prešli sme asi 400 metrov a už sme boli na lúke. Lúka je buď kosená, alebo spásaná. Orientovaná je severným smerom (trošku šibnutá k západu). Je to výborný svah pre rekreačné polietanie. Svah je široký 340 metrov bez kríkov, alebo stromov. Kríky s ostňami sú na vrchu svahu, za ktorými je bažantnica (Attila sa s ňou už oboznámil, keď mu v nej pristál model po strate spojenia - vybitá prijímačová batéria). Odporúčam vyskúšať. Je tam omnoho viac miesta na štarty a pristátia oproti Kavečanom. A strmosť je asi porovnatelná. Radšej raz skúsiť, ako viackrát počuť.

http://www.youtube.com/watch?v=P8vqRENGR6Y

 
Publikované : 12/04/2010 11:42 am
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
 

Takže 10.4.2010 sme sa traja modelári po brigáde na letisku v Rozhanovciach vybrali preskúmať prakticky svah nad obcou Rozhanovce. Sneh sa už roztopil a tak sme sa tam dostali. Autami sme sa dostali až ku vodojemu. Ďalej už to bolo riziko zapadnutia. Prtešli sme asi 400 metrov a už sme boli na lúke. Lúka je buď kosená, alebo spásaná. Orientovaná je severným smerom (trošku šibnutá k západu). Je to výborný svah pre rekreačné polietanie. Svah je široký 340 metrov bez kríkov, alebo stromov. Kríky s ostňami sú na vrchu svahu, za ktorými je bažantnica (Attila sa s ňou už oboznámil, keď mu v nej pristál model po strate spojenia - vybitá prijímačová batéria). Odporúčam vyskúšať. Je tam omnoho viac miesta na štarty a pristátia oproti Kavečanom. A strmosť je asi porovnatelná. Radšej raz skúsiť, ako viackrát počuť.

http://www.youtube.com/watch?v=P8vqRENGR6Y

Vyzerá to na super flek!

 
Publikované : 12/04/2010 9:52 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Takže 10.4.2010 sme sa traja modelári po brigáde na letisku v Rozhanovciach vybrali preskúmať prakticky svah nad obcou Rozhanovce. Sneh sa už roztopil a tak sme sa tam dostali. Autami sme sa dostali až ku vodojemu. Ďalej už to bolo riziko zapadnutia. Prtešli sme asi 400 metrov a už sme boli na lúke. Lúka je buď kosená, alebo spásaná. Orientovaná je severným smerom (trošku šibnutá k západu). Je to výborný svah pre rekreačné polietanie. Svah je široký 340 metrov bez kríkov, alebo stromov. Kríky s ostňami sú na vrchu svahu, za ktorými je bažantnica (Attila sa s ňou už oboznámil, keď mu v nej pristál model po strate spojenia - vybitá prijímačová batéria). Odporúčam vyskúšať. Je tam omnoho viac miesta na štarty a pristátia oproti Kavečanom. A strmosť je asi porovnatelná. Radšej raz skúsiť, ako viackrát počuť.

http://www.youtube.com/watch?v=P8vqRENGR6Y

Vyzerá to na super flek!

Môžem potvrdiť, vzhľadom na orientáciu je najlepší čas na poletovanie doobeda - slniečko pekne za chrbtom. Video este z predosleho dňa pred západom slnka, oslepený pilot trocha "zavrávoral" v jednom oblúku.. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Hkpt0i0qtfA

 
Publikované : 21/04/2010 12:29 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

to bolo svahové lietanie vrtulníkom? :twisted:

 
Publikované : 21/04/2010 5:03 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Kolega mi poslal link na dobru internetovu mapu. ktorá umožňuje aj veľa funkcií. Tak som to vyskúšal a porovnal niektoré svahy. No a tu je výsledok. Číslo v obrázku je klesanie svahu v metroch na vzdialenosti 100 m.

 
Publikované : 18/05/2010 12:56 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

caf miro,

je ten link dostupny aj nam beznym smrtelnikom? zaujimam sa o Vysny Klatov - vrchol okolo druzstva :)

 
Publikované : 25/05/2010 11:45 pm
(@milan)
Príspevky: 575
Člen Admin
 

dobra informacia, len ju treba brat podla mna s urcitou rezervou. Asi by nebolo zle ratat nie len so sklonom na vzdialenost, a to neviem, ci je v grafoch spravne zakreslene, alebo mas zlu informaciu. Porovnaj napriklad os X vo vzdialenosti 100m pri kavecanoch a rozhanovciach. Neviem, ci je to to iste. Nie je v tychto grafoch uvedene percento stupania, resp. klesania? Inak to urcite vypovednu hodnotu ma.

 
Publikované : 26/05/2010 4:39 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Mne sa zdá, že svah v Kavečanoch je strmší ako v Rozhanovciach. Ale je to iba môj subjektívny názor.

 
Publikované : 26/05/2010 9:32 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

ten link na tu mapu je tu: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#p ... 18.80859|7
Len sa treba povŕtať v možnostiach a potom sa dá nájsť profil trate. Veľa šťastia.

 
Publikované : 28/05/2010 5:49 pm
Zdieľať: