Forum

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Čo a kde kupovať

11 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
10.5 K Zobrazenia
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Zdravim Vas. Planujem kupit RC supravu. Neviem ze ci kupit v KE , alebo online. Poradte, kde kupujete vy, kde mate dobre a zle skusenosti s vybavovanim. Vdaka

 
Publikované : 09/01/2009 2:39 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

Ahoj, my s RC letky nakupujeme na 98% všetko cez net, keď chceš Tx, tak sa mrkni na http://www.lindinger.at maju tam dobry výber. a ak objednáš, tak to máš do 2 dní doma(môj prípad). v KE by som neradil, ak myslíš predajnu na Mäsiarskej, pretože ak nemá vysielač priamo v predajni a objednáš tam, čakacia doma by bola cca mesiac +/-. ale porovnaj si ceny napr. v e-shope http://www.tatramodel.sk a http://www.lindinger.at aj s nejakými inými predajňami... 8-)

 
Publikované : 09/01/2009 5:04 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

No a ako je to s objednavanim, a co pripadna reklamacia? Nieje tam nejaky problem?

 
Publikované : 09/01/2009 5:15 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

S objednaním je to tak, že sa zaregistruješ, nadrbeš tam tvoje kontaktné informácie, vyberieš si tovar.Na SVK sa vačšinou platí s prijatím dobierky, zo zahraničia je to tak, že zaplatíš za tovar a oni ti ho po prijatí platby pošlu na zadanú adresu. S Reklamáciou by som problem nevidel, pretože ti všetky predajne dajú do škatule aj faktúru pre prípadnu reklamáciu na ktorú keď dôjde, tak zavoláš do predajne a oni ti povedia čo a ako...

 
Publikované : 09/01/2009 5:27 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

OK, pochopil som, dik

 
Publikované : 09/01/2009 5:32 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Mam otazocku. Ma z vas niekto MX-12 a OPTIC 6, ze ci su to dobre vysielacky, ci je lepsia synteza? Ma z vas niekto syntezu? Rozmislam nad OPTIC 6 PLL,( ze mx 12 nema stopky, ze to neje bez stopiek ono). Cital som o tom na forach, ale predsa vychodniari online to je ina kava. Poradte

 
Publikované : 12/01/2009 4:54 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

Nazdar, no Ja som mal donedávna MX-12. Je to dobrá vysielačka. nikdy som s ňou nemal problém. má celkom prehladné menu takže ďalšie plus. je pravda že jej chýbaju stopky ale to je detail.... Momentálne mám MX-16 a to je syntézový vysielač a má aj stopky takže to je pecka.. :) a s Opticom to neviem porovnať ... ja sa osobne aj tak prikláňam viac ku graupner-u než hitec-u.

 
Publikované : 17/01/2009 9:21 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Cital som , ze tie stopky su velmi dolezite pri spalovakoch aj elektrach, a bez nich to nejde. Zevraj si lepia na pult stopky , ci kuchinske minutky, taku maju nevyhnutnost. Ty lietas elektry? spalovaky? Naco su stopky dobre?

 
Publikované : 29/01/2009 12:46 am
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
 

Nazdar - stopky sú dobrá vec, ale lietal som predtým bez a v pohode, aj tak je ich význam pre teba viacmenej orientačný, pretože spotreba paliva, či elektrickej energie je závislá na režime letu a podmienkach -teplota, vietor... Keď budeš lietať okruhy isto ti to vezme menej ako keď budeš trénovať visenie....a naopak. Človek to už nejak odhadom potom vie kedy asi bude končiť...ale stane, že to podcení. Ku koncu je lepšie lietať bližšie k pristávacej ploche, aby si doletel.
Keď sa rozhoduješ medzi Mx-12 a 16 a nemáš peniaze nazvyš, stačí ti aj Mx-12, a hlavne máš tam 6 kanálov. To tiež ak ti netreba ovládať napr. delenú výškovku na nejakom 2m akrobatovi ( 2 servá), 7.kanál ani nevyužiješ...aj to sa dá vyriešiť V-káblom ;) .takže tak.
Maj sa.Majo

 
Publikované : 29/01/2009 2:18 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Nazdar letka.Ja som z Humenneho.Zacinal som z Pizzo potom Walkera 36 a teraz mam Walkera 60B. Potrebujem zohnat dobri ovladac z primacom hlavne 2.4Ghz a za normalnu cenu.Za napadi a rady dik.

 
Publikované : 29/03/2009 7:16 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Nazdar
Čo sa týka prijímača a vysielača ide o to koľko investícii chceš obetovať. Dobrá voľba je napríklad Spektrum DX6 či je vlastne 6-kanál 2,4 GHz. Dobré prijímače k nemu sú napríklad 6100 a 6200, ktorá je už aj so satelitom. Cenovo sa dá zohnať v úrovni niečo okolo 100 - 150 €, samozrejme nie na SVK kde ceny začínajú na cca 170 €. Trošku lepší je potom DX7 od toho istého výrobcu. Cenovo je to ale na zhruba 240 € a viac. Uvádzam schválne Spektrum s technológiou DSM2, pretože túto používame.

 
Publikované : 01/04/2009 10:43 pm
Zdieľať: