Forum

záhadná závada na O...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

záhadná závada na OPTIC 6 SPORT

1 Príspevky
1 Užívatelia
0 Likes
3,170 Zobrazenia
(@miro1963)
Príspevky: 199
Estimable Member
Topic starter
 

Dostal som sa do stavu, kedy začínam mať obsadené všetky modely vo vysielači. Je ich tam možno naprogramovať 10. Ukončujem stavbu historického modelu SKIPPER ( http://picasaweb.google.com/miro.straka1963/SKIPPER# ). Pridelil som mu poradové číslo "8" a je to aj posledná číslica roku vzniku modelu - 1948. Na vysielači nastavený model č. 8, postačuje typ modeluACRO (ovládaný motor, VOP a SOP). Pri nastavovaní umiestnenia pák na servách a výchyliek VOP a SOP som zistil, že VOP sa vychyľuje smerom dolu v plnom rozsahu, ale smerom hore skoro vôbec. Tak poďme nastavovať EPA - maximálne výchylky. Nedá sa, neumožňuje to podľa displeja na vysielači. Výchylku hore nie je možné nastaviť ani prepnúť na túto možnosť. Nasledovala kontrola možných nastavení, mixov a podobne pre model č. 8. Nič nebolo aktivované, veď model č. 8 som ešte nikdy neaktivoval. Čo teraz? Závada v programe vysielača? Asi áno. Po konzultácii s Attilom - asi máš navolený typ modelu HELI. Nie nebolo to v tom. Tak som skúsil navoliť typ modelu GLID - vetroň. A EPA výchylky už je možné nastavovať. Tak som zo zvedavosti prešiel znova na typ modelu ACRO a ajhľa, závada odstránená. Nerozumiem tomu, vysielač bol od zistenia mnohokrát vypnutý a aj batéria bola viackrát vonku z vysielača napriek tomu, že vypínač odpája fyzicky batériu od ostatných obvodov vysielača. Asi dajaký vírus od výroby v počítačovom vysielači. Zrejme som ho odhalil a zmazal :lol:
Dúfam, že už sa mi žiadny takýto "VÍRUS" v súprave neobjaví. Píšem to preto, aby ostatní, ak sa im dačo podomné nebodaj stane vedeli že nie sú sami a že sa to dá jednoducho odstrániť. Aspoň u mňa to tak bolo. Inak s RC súpravou som plne spokojný.

 
Publikované : 18/08/2010 9:55 am
Zdieľať: