Forum

problem s graupner ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

problem s graupner mx-12

33 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
40.8 K Zobrazenia
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

takze som bol u p. Smolika vcera a hovoril nieco takze ze uz to zacina nieco robit :) a je to na dobrej ceste :shock:

ale že On už začína niečo robiť alebo tá vysielačka ? :lol:

 
Publikované : 23/04/2009 12:38 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

ale že On už začína niečo robiť alebo tá vysielačka ? :lol:

:lol:
tak to bola velmi dobra pripomienka, zacal na tom robit aj on a uz zacala nieco stvarat aj mx-12 ;)
len fakt dufam ze ju nebude opravovat este dalsi mesiac :?

 
Publikované : 23/04/2009 5:22 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

ale že On už začína niečo robiť alebo tá vysielačka ? :lol:

:lol:
tak to bola velmi dobra pripomienka, zacal na tom robit aj on a uz zacala nieco stvarat aj mx-12 ;)
len fakt dufam ze ju nebude opravovat este dalsi mesiac :?

Sranda je v tom, že bude .... :ugeek:

 
Publikované : 24/04/2009 2:28 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

ach ach, tak to mi zostava len dufat ze nebude :?

vcera som tam dosiel ze co a ako, a on zee je to na dobrej ceste, ze uz na tom maka asi tyzden :shock: (toto ma dostalo)
a ze je to zapeklity problem :o a ked bude mat cas tak je to zajtra alebo najneskor do stvrtku hotove, akoze na jednej strane ma to potesilo, ze to bude fungovat, ale na druhej je otazne, ze kedy :?:

 
Publikované : 24/04/2009 4:50 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

takze po dlhej dobe mam novinky, mx-12 je uz doma funkcna, ale mam problem pravdepodobne s VF modulom alebo krystalmi alebo s prijimacom, nejako nekomunikuje prijimac s vysielacom, potreboval by som zistit v com je problem, ale nemam to kde resp. s niekym :(

 
Publikované : 12/05/2009 12:33 pm
(@milan)
Príspevky: 575
Člen Admin
 

ahoj, skus kontaktovat mkari-ho alebo Maja. Nedavno som mkarim-u predal aj VF diel na MX-12. A tiez jednu ma, ktora mu haprovala. Nejake krystaly ma tiez. ozvi sa mu. Isto ti pomoze.

 
Publikované : 12/05/2009 7:32 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

ahoj, skus kontaktovat mkari-ho alebo Maja. Nedavno som mkarim-u predal aj VF diel na MX-12. A tiez jednu ma, ktora mu haprovala. Nejake krystaly ma tiez. ozvi sa mu. Isto ti pomoze.

;) tak tak :)

 
Publikované : 12/05/2009 7:45 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

News, vcera sme to s p. Smolikom pozerali, na VF module je pravdepodobne odpaleny vystupny tranzistor,
na nestastie ho nemaju nikde, ale bude sa hladat nahrada.
Dakujem chalani za Vasu ochotu, neviem ale v dnesnom svete sa jej uz vidi velmi malo. ;)

 
Publikované : 14/05/2009 2:06 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Takze dalsie novinky.
Dialkove by uz malo fungovat (ak znova neodisiel krystal). Zistil som ze dalsi problem je v prijimaci :cry:
Pri zapnuti mx-12 a nasledovnom zapnuti primaca sa nic nedeje, vypnem mx-12 tak sa nainicializuje regulator.
Poodpajal som vsetko z prijimaca, zapojil som baterky (4xAA) + servo a skusal som, nic sa nedeje pri zapnuti oboch
a ked vypnem mx-12 servo sa trepe, takze to vyzera na vadny prijimac.
Ak by niekto mal na nejaky aspon 6 kanalovay 35Mhz co by pracoval s Graupnerom/JR tak po otestovani kupim ;)

 
Publikované : 15/06/2009 10:40 am
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

dalsie novinky :lol:
Vcera som bol o5 u p. Smolika, zistili sme ze vysielac ma stale nejaky problem s modulaciou asi. Sirky impulzov nejako nesedia. resp. su nulove.
Som zvedavy co zas pohackuje :mrgreen:

 
Publikované : 18/06/2009 10:58 am
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

dalsie novinky :lol:
Vcera som bol o5 u p. Smolika, zistili sme ze vysielac ma stale nejaky problem s modulaciou asi. Sirky impulzov nejako nesedia. resp. su nulove.
Som zvedavy co zas pohackuje :mrgreen:

v skratke. Čím dlhšie bude vysielač u Smolíka, tým viac veci tam bude vadných. :roll:
za ten čas si mohol kupiť nový Tx

 
Publikované : 21/06/2009 2:20 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

mimo temy - vysielac
k teme - smolik - po 3/4 roku co som mal u neho motor na vymenu lozisk sa motor vratil. huci rovnako, loziska su z ineho vybrate (snad mi to bude odpustene) ale mam to doma.
nepomohlo k oprave, ale potvrdilo, ze nebudem nakupovat u neho.
btw. ak sem chodi, je mi to jedno :)

 
Publikované : 24/06/2009 3:17 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

no takze neviem co nove ale problem je ten ze chodim tam ako na klavir a on ma stale zamknute, bol tam jeden chlapik a spominal mi nieco ze sa ma stahovat, neviete nahodou o niecom takom alebo nemate cislo (mobil, pevnu som skusal tak cudne zvuky ako fax alebo modem :oops: ) na Smolika :?:

 
Publikované : 24/06/2009 6:16 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

nazdar.
a je to tu.
asi pred 1/4 rokom som zistil, ze prestala fungovat stranka na p. Smolika. Niekde tu som sa docital, ze vraj kvoli skole zastavil internetovy obchod. Ked som ale patral za tym, zistil som, ze mu expiruje domena, lebo nie je zaplatena.
Ale nasiel som tam cislo na ktore ku podivu reaguje ale treba dlhsie :) zvonit 0903934536
Skus. Mozno pochodis.
BTW Niekedy v marci my spomenul, ze konci z obchodom, ale ked som tam prisiel o mesiac bol tam. A on ze predsa nie, ze ostane. Ale ak bolo to, ze konci hovoril, ze sa stahuje domov a bude fungovat tam. Ak viete pripadne kde byva, tak treba skusit to.

:L

 
Publikované : 25/06/2009 10:44 am
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
Topic starter
 

Najlepsie je to aj tak na postovej. Co nemaju, radi objednaju.

 
Publikované : 30/06/2009 2:48 pm
Zdieľať: