Forum

Modelársky krúžok
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Modelársky krúžok

8 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
11.7 K Zobrazenia
(@ddrmodes)
Príspevky: 239
Estimable Member
Topic starter
 

Na webe som našiel modelársky krúžok. Čo myslíte, bol by záujem a fungovalo by to? :?:

 
Publikované : 27/01/2012 11:32 am
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

myslim ze zaujem by bol... je teraz otazka ze

1.kde
2.pocet deti
3.kto
4.kto to bude financovat

1. ak to ma byt na skole, tak mozne to bude asi az od buduceho skolskeho roka... bracho o tom vie viac info pretoze je veducim kruzku na skole...ale su tam urcite limity. Dalsia moznost je nejake CVC..nemam ziadny prehlad ale viem ze v Humennom to funguje
2. na 1 cloveka nie viac ako 5
3. suvisi s bodom 2 - 10 deti sa javi ako optimum, takze na nich 2 dospeli
4. ak to bude na skole je mozne vyuzit skolske poukazy, inak sa na tom budu podielat len deti - resp. ich rodicia.

 
Publikované : 27/01/2012 12:55 pm
(@ddrmodes)
Príspevky: 239
Estimable Member
Topic starter
 

Vladimír napísal, že je to ťažké. Môžeš to tu rozviesť?

 
Publikované : 27/01/2012 2:25 pm
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

ja alebo Vladimir ?

 
Publikované : 27/01/2012 3:26 pm
(@ddrmodes)
Príspevky: 239
Estimable Member
Topic starter
 

Jasné že aj ty, no Vladimir Cilli napísal do príspevku, že vedie krúžok na Orgovánovej a je to ťažké, tak my zaujíma čo tým myslel.

 
Publikované : 27/01/2012 4:09 pm
(@drako)
Príspevky: 1
New Member
 

Mňe sa ta myšlienka pači :o)

 
Publikované : 28/01/2012 10:11 am
(@miro1963)
Príspevky: 199
Estimable Member
 

V CVČ na Ťahanovciach bol a neviem či ešte aj naďalej aj je leteckomodelársky krúžok. Robili v ňom zatiaľ len hádzadlá a mali aj jeden RC elektroklzák. To je všetko čo o ňom viem.

 
Publikované : 28/01/2012 5:48 pm
(@vladimir-cilli_1609973549)
Príspevky: 1
New Member
 

Pripájam niekoľko postrehov.
Krúžok vediem od r.1966. Na Orgovánovej som od začiatku činnosti Centra voľného času Technik. V jednej miestnosti máme dva krúžky- začiatočníkov 5 až 10 detí a pokročilých 2-4 chlapci. Je to na hranici únosnosti aby si deti neprekážali.
Začiatočníci robia hádzadlá. V prvom polroku štyri modely od najjednoduchších po súťažné hádzadla s konštrukčným krídlom vybraté zo starých Modelárov. V druhom polroku robíme malé gumáčky typu Brouček z Modelára alebo jednoduché A3. Najmenší školáci boli aj prváci, ale ideálny je tretí ročník až po šiestakov. Ak majú byť modely dokončené, vyžaduje to veľa prípravnej práce vedúceho- nie je jednoduché načas pripraviť polotovary pre 10 modelov. Preto hovorím, že je to náročné.
Výhodu máme, že máme pochopenie od vedenia Centra a vieme si zadovážiť potrebný materiál objednaním napr.zo Žiliny. Ale pamätám aj časy, že som nedostal nič a krúžok som dotoval, zo svojich zásob balzy , papiera a lakov.
Druhý krúžok vedie P.Semsey a má členov krúžku ktorí vydržali aspoň 2 roky alebo noví, ktorí donesú vlastné práce, že už niečo robili. Stavajú RC modely podľa plánov z modelárskych časopisov. Začínali vetroňami, robili aj cvičné elektrolety typu Adam a teraz robia historiky.
Krúžok máme v stredu o 16 hod. Môžete sa na nás prísť pozrieť po telefonickom dohovore na 0905 759 485.

 
Publikované : 01/02/2012 1:35 pm
Zdieľať: