Forum

Kladka "na mra...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Kladka "na mraky"

18 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
16.3 K Zobrazenia
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

V piatok 4.12.09 bol Maroš na podnet Attilu pozreť kladku na rampe letiska. Tak ako Attila tvrdil - nedala sa otvoriť. Bolo na nej vidno, že nejaký dobrák po nej musel riadne trieskať nejakým pekne tvrdým predmetom, lebo sú na nej viditeľné stopy úderov. Potom sme boli ešte večer okolo 21,00, strekli sme WDčko, cez mazacie otvory, a nič. Kľúč vojde dnu ale nedá sa otočiť. Dnes 6.12.2009 sme boli definitívne vyniesť ortieľ či ju rezať, alebo nie. A museli sme. Skúšali sme a skúšali, ale neúspešne. Nahodili sme centrálu a flexou ju rozpílili. Dali sme tam dočasnú kladku od ktorej sú 3 kľúče. Ide o to aby mal majiteľ letiska prístup na plochu a to bolo cez našu pôvodnú kladku nemožné. Čo už, nešťastie - dvojité : peniaze za drahé kľúče a po druhé, predsa len sú ľudia zlí ( podľa IMT smile ľudia vôbec nie sú zlí) - tak nech nám kúpia novú kladku!!!
Plán-návrh je taký, že keďže vďaka Marošovi máme k dispozícii centrálu, vymyslíme systém na ochranu novej kladky-navaríme, a aj napriek požiadavke majiteľa na tento typ kladky, kúpime FAB kladku s nutnosťou predložiť kód pri výrobe kladky. Keby sa aj tak zničila ,čo s krytom nebude dúfam možné, dá sa vyrobiť kladka podľa kľúča, čo sa v tomto našom prípade nedá. Cena bude kľúč max. 1-2 Eurá. Majiteľ sám musí pochopiť ,že nechať tam niečo sa neoplatí,veď sám mal skôr skeptické vízie aj ohľadom rampy. Tá našťastie zatiaľ drží!!! Takže zatiaľ sorry, že sa nedá rampa otvoriť....treba to doriešiť.
Ak má niekto nejaký nápad, budeme radi keď sa ozvete. Som z toho fakt znechutený.
Všetkým prajem všetko dobré!!!

 
Publikované : 06/12/2009 8:35 pm
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

skoda penazi co sme za tie kluce vydrbali...ale co uz... stavaju sa aj taketo veci....
V ten piatok , ked som sa tam nedostal, som este nebol az tak nasr...ty, lebo som mal so sebou maly model...a nevedel som co je vo veci... Ked som potom cital ze nejaky dobrak to doje...babral, tak mi mierne vzkypela zlc... V kazdom pripade, ako pise Majo, treba spravit ochranu na kladku aby sa po nej nedalo buchat, avsak aj tak mam potom obavu o to, ze ked nejaky debo zisti, ze buchat sa uz neda, tak od zlosti tam nadrbe zapalky.... skratka nekonecna pesnicka....

 
Publikované : 06/12/2009 10:40 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

skoda penazi co sme za tie kluce vydrbali...ale co uz... stavaju sa aj taketo veci....
V ten piatok , ked som sa tam nedostal, som este nebol az tak nasr...ty, lebo som mal so sebou maly model...a nevedel som co je vo veci... Ked som potom cital ze nejaky dobrak to doje...babral, tak mi mierne vzkypela zlc... V kazdom pripade, ako pise Majo, treba spravit ochranu na kladku aby sa po nej nedalo buchat, avsak aj tak mam potom obavu o to, ze ked nejaky debo zisti, ze buchat sa uz neda, tak od zlosti tam nadrbe zapalky.... skratka nekonecna pesnicka....

bohužial 100% ochrana sa nebude dať dosiahnuť nikdy. ale do zámkou už dávajú take guličky na začiatok a cez to zápalku prestrčí niekto len ťažko.. dúfajme len, že už sa to nebude opakovať.

 
Publikované : 06/12/2009 11:24 pm
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

ale do zámkou už dávajú take guličky na začiatok a cez to zápalku prestrčí niekto len ťažko.. dúfajme len, že už sa to nebude opakovať.

tak aspon nejaka nadej :-) ...skusim si aj doma do dveri napchat nejake gulicky :-))))))

 
Publikované : 06/12/2009 11:48 pm
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

ale do zámkou už dávajú take guličky na začiatok a cez to zápalku prestrčí niekto len ťažko.. dúfajme len, že už sa to nebude opakovať.

tak aspon nejaka nadej :-) ...skusim si aj doma do dveri napchat nejake gulicky :-))))))

Pravda Attila....Ja som dobrák od kosti, ale nie som si istý ,či by ten kladkofil pár dní nemusel prijímať potravu slamkou, keby som ho pri jeho kladkofíliji prichytil....nie som si istý...človek sa snaží, vydrbeme za to love, ( ešte dalších 5 kľúčov šlo majitelovi )čas a takto...., čo už - ponaučenie: treba rátať vždy z najhorším!!! Ale to nás predsa neodradí! Díky za podporu.

 
Publikované : 07/12/2009 12:04 am
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

Myslím, že ten kladkofil bude asi dajaký autíčkar. Keď si nemohol zajazdiť na ploche, tak aspoň uškodí. Lenže asi netuší, že neškodí nejakej firme. Škodí obyčajným ľuďom, ktorí pre svoju záľubu urobili niečo, čo on a jemu podobní nedokázali. Lepšia ako tabuľu s označením modelárskeho letiska a nejakých kontaktov bude asi lepšie na cestu namaľovať toto označenie, pretože tabuľa asi zmizne skôr, než zatvrdne betón v jej základe. Alebo aspoň dajakú menšiu tabuľku umiestniť na rampu. Tej menšej ny asi bola menšia škoda ako veľkej tabule. A po dohode s majiteľom ešte dopísať NA PLOCHU VSTUP ZAKÁZANÝ - SÚKORMNÝ POZEMOK .

 
Publikované : 08/12/2009 9:21 am
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

Myslím, že ten kladkofil bude asi dajaký autíčkar. Keď si nemohol zajazdiť na ploche, tak aspoň uškodí. Lenže asi netuší, že neškodí nejakej firme. Škodí obyčajným ľuďom, ktorí pre svoju záľubu urobili niečo, čo on a jemu podobní nedokázali. Lepšia ako tabuľu s označením modelárskeho letiska a nejakých kontaktov bude asi lepšie na cestu namaľovať toto označenie, pretože tabuľa asi zmizne skôr, než zatvrdne betón v jej základe. Alebo aspoň dajakú menšiu tabuľku umiestniť na rampu. Tej menšej ny asi bola menšia škoda ako veľkej tabule. A po dohode s majiteľom ešte dopísať NA PLOCHU VSTUP ZAKÁZANÝ - SÚKORMNÝ POZEMOK .

Ahoj Miro, som rád že si sa ozval. Budeme musieť vymyslieť niečo také, lebo tabuľa by sa tam isto dlho neohriala....keby ste niekto šli okolo Fab-u, skúste čeknúť možnosti kladiek....mala by existovať klasická s kódom pre výrobu kópií.Teraz absolútne nestíham..... :?
Treba niečo vymyslieť, lebo škoda toho letiska. Vzali sme si na starosť to letisko, lebo inak by ostalo úplne na iné účely-čo by bol hriech. Motokáry sa poriešia, vzhľadom na to že sme boli prví záujemci ,verím že sa to dorieši v náš prospech. Nová kladka a dobrá mechanická ochrana budem myslím stačiť...Díky za záujem.
P.S.: Miro, ešte potrebuješ tie motory do Apacha?

 
Publikované : 08/12/2009 9:41 pm
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

Sme boli pozreť vo FAB, na štúrovej. Majú 2 potenciálne kladky.
1. menšia, klasický zámok ....24Eur , kľúče sú len po predložení karty a cena okolo 3,40Eur
2. trošku masívnejšia.....50 Eur, špecial zámok, kľúče detto a cena 5 Eur.

V oboch prípadoch sa dá podľa kľúča, po prípadnom zničení kladky vyrobiť nová kladka.
Ja to vidím na tú lacnejšiu a mech. ochranu

 
Publikované : 10/12/2009 11:04 pm
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

Náš člen Peťo Barták dnes zistil, že sa zrejme bude dať vyrobiť kladka podľa našich aktuálnych kľúčov!!! Budúci týždeň to teda skúsime a uvidíme...Toľko správy z domova :D

 
Publikované : 11/12/2009 2:18 pm
mkari
(@mkari_1609973548)
Príspevky: 436
Reputable Member
 

No ale mechanicka ochrana kladky tam bude už tak či tak... :)

Náš člen Peťo Barták dnes zistil, že sa zrejme bude dať vyrobiť kladka podľa našich aktuálnych kľúčov!!! Budúci týždeň to teda skúsime a uvidíme...Toľko správy z domova :D

 
Publikované : 11/12/2009 7:18 pm
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

Nechápem tích ludi ktorí ničia tu kladku, ta kladka im tam velmi musi vadiť.Ja si myslim že to robia školopovinne deti ktore nevedia čo z volným časom, tak ako rozbíjajú v Rozhanovciach okna na základnej škole.

 
Publikované : 25/09/2010 11:51 am
(@jofrey007)
Príspevky: 265
Reputable Member
 

to ju uz zase niekto rozdrbal ????

 
Publikované : 26/09/2010 10:39 am
(@admin)
Príspevky: 332
Reputable Member
 

No ano zase .. už dali aj nove okna ...tak ich možu zase porozbíjať:-D :-/

 
Publikované : 26/09/2010 12:22 pm
(@miro1963)
Príspevky: 199
Estimable Member
 

25.9. po súťaži v Bardejove som s zastavil na letisku. Boli tam naši modelári a pri mojom odchode skúšali dve autá s mladíkmi (a možno aj s dievčatami) vojsť na plochu. Keď som im ukázal tabuľu, tak neochotne odišli. Je možné že títo "dobráci" v tom majú prsty, alebo im podobní.

 
Publikované : 27/09/2010 9:09 am
 majo
(@majo)
Príspevky: 318
Reputable Member
Topic starter
 

kladku nikto nerozdrbal od zimy...

 
Publikované : 28/09/2010 4:11 pm
Stránka 1 / 2
Zdieľať: